Zadzwoń do nas i zorganizuj swój wymarzony spływ

+48 694 113 939

Spływy kajakowe Bory Tucholskie

Nasza firma AgroKajaki z siedzibą w miejscowości Swornegacie w Borach Tucholskich organizuje wyprawy po najpiękniejszych rzekach północnej Polski, takie jak Brda, Wda, Zbrzyca, Słupia oraz inne rzeki z regionu.

czytaj więcej

Wda


Wszystkie potrzebne informacje

Wda to jedna z rzek, które znajdują się regionie północnej Polski. Zróżnicowany charakter tego cieku wodnego zadecydował o niezwykłej popularności Wdy jako wodnego szklaku rekreacyjnego. Nurty rzeki są miejscami łagodne, by w innym miejscu zmienić się w bystre, a nawet rwące.

Brda pomimo miejsc o szybszym nurcie stanowi dość łatwy szlak, na którym swych sił mogą spróbować także początkujący. Istotną zaletą są również łagodne brzegi rzeki o suchym, piaszczystym podłożu, które umożliwiają przyjemny odpoczynek.

Trasa uznawana jest za jedną z trudniejszych, gdzie zalecana jest opieka przewodnika, ale jednocześnie przeszkody do pokonania nie sprawiają dużych problemów. Urozmaicony krajobraz i niezmącona ludzką ręką przyroda zapewniają dodatkowe atrakcje na spływy kajakowe. Wda znajduje się w bliskiej odległości od ponad trzystu pięćdziesięciu akwenów wodnych różnej wielkości, co w znaczący sposób uatrakcyjnia wyprawę.

Wda - zwana Czarną Wodą to drugi, obok Brdy, słynny szlak kajakowy Borów Tucholskich. Region o mniejszym natężeniu cywilizacji, zachwyca pięknem przyrody i krajobrazów. Rzeka należy do szlaków łatwych i nie sprawia kłopotu nawet osobom niedoświadczonym. Szczególną uwagę turysty przykuwa rezerwat przyrody "Krzywe Koło Pętli Wdy" z licznymi okazali sędziwych dębów, klonów, lip i buków. Większość trasy wiedzie przez Wdzydzki oraz Wdecki Park Krajobrazowy, stworzone specjalnie w celu ochrony nieskażonej przyrody Wdy i jezior wdzydzkich.

Podróż z nurtem Wdy - 8 dni z leśną traperską sauną to świetna okazja do rozpoczęcia wodnej przygody. W ciągu 8 dni pokażemy Wam przepiękny region Szwajcarii Kaszubskiej oraz Borów Tucholskich. Zwiedzimy Kaszubski Skansen Etnograficzny i rezerwat "Kręgi Kamienne".

Długość rzeki - 239 km
Długość szlaku - 195 km
Dorzecze - 2325 km2
Spadek - 0,7 %
Średnia temp. wody w lecie - 14,2 oC

ATRAKCJE NA SZLAKU

Wdzydzki Park Krajobrazowy Rezerwat przyrody "Kamienne Kręgi" w Odrach Ogród dendrologiczny Arboretum Wirty XVII wieczny kościół w Hucie Kalnej.

WDA - TRANSPORT - odległości w jedną stronę

Jabłuszko (50 km)
Lipusz (50 km)
Czarlina (50 km)
Wdzydze Kiszewskie (60 km)
Borsk (40 km)
Wojtal (50 km)
Czarna Woda (50 km)
Czubek (60 km)
Osowo Leśne (80 km)
Młynki (80 km)
Wda (80 km)
Kasparus (75 km)
Błędno (70 km)
Tleń (80 km)
Świecie, Wisła (120 km)

Poznaj nasze rzeki

Brda
Dł. rzeki

- 238 km

Dł. szlaku

- 233 km

Dorzecze

- 4627 km2

Spadek

- 0,5 %

zobacz więcej

Brda

Wda

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Zamknij